796-355-472 669-293-554

Atrakcje

Choć o atrakcjach w Polańczyku napisano już wiele, my chcielibyśmy dorzucić jednak kilka słów w tym temacie, choćby po to by na nowo otworzyć przed Państwem bajkową krainę Bieszczadzkiego morza. 

Polańczyk sam w sobie jest perłą wśród bieszczadzkich atrakcji. Mała miejscowość uzdrowiskowa tętni życiem przez cały rok. Liczne karczmy, zajazdy, restauracje zachęcają turystów kuchnią regionu i lokalnym folklorem. To właśnie tutaj wieczorami można usłyszeć śpiewaną poezję bieszczadzką, a za dnia wygrzać się na plaży lub ochłodzić w jeziorze, na specjalnie wydzielonych kąpieliskach. 

Polańczyk to przede wszystkim raj dla miłośników sportów wodnych. Latem niemalże co tydzień na jeziorze odbywają się regaty i zawody żeglarskie. Liczne przystanie oferują turystom wypożyczalnie sprzętu wodnego, przez co nietrudno wynająć kajaki, łodzie wiosłowe oraz rowerki wodne. Po jeziorze kursują również statki wycieczkowe oraz wodne taksówki, które pozwolą z ich pokładu ocenić, jak malownicza i zróżnicowana jest linia brzegowa „naszego „Bieszczadzkiego Morza”. 

Zielone wzgórza nas Soliną, to nie tylko piękne widoki, ale i ścieżki spacerowe, trasy turystyczne i punkty widokowe o zróżnicowanych stopniach trudności. Pośród nich polecamy wycieczkę 

Polańczyk to również centrum lokalnej kultury. Latem w niedawno wzniesionym amfiteatrze odbywają się liczne imprezy i koncerty, soli którym towarzyszą wystawy rękodzielników z całego regionu, pikniki rodzinne i innego rodzaju imprezy tematyczne.

Ostatnim aczkolwiek jednym z największych atutów miejscowości jest lokalizacja niemalże w centrum Bieszczadów. Wybierając kwaterę w Polańczyku, poza dostępem do największej liczby noclegów i restauracji w regionie, mamy możliwość zwiedzania całych Bieszczadów i wszystkich lokalnych atrakcji. 

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które każdy choć raz w życiu powinien odwiedzić, ale te kilka propozycji na pewno sprawi, że zechcą Państwo do nas wracać każdego roku. 

  • Zapora w Solinie,
  • Bieszczadzka Ciuchcia,
  • Zagroda Żubrów w Mucznem,
  • Muzeum miniatur i mini zoo w Myczkowcach,
  • Bieszczadzkie drezyny rowerowe,
  • Skansen w Sanoku,
  • Muzeum Historyczne w Sanoku,
  • Synagoga w Lesku,
  • i wiele wiele innych…